nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.




makijaż permanentny

Aby wykryć uczulenie na makijaż permanentny warto przeprowadzić testy alergiczne - testy płatkowe. Wielu pacjentów obawia się, że mogą być uczuleni na barwniki stosowane przy wykonywaniu tatuaży oraz makijażu permanentnego. Testy alergiczne, (płatkowe, naskórkowe) diagnozują alergię na niektóre występujące w tatuażach alergeny m.in.:

dwuchromian potasu - zielony i czerwony, pomarańczowy oraz różowy barwnik tatuaży i  makijażu permanentnego, który jest przecież  rodzajem płytkiego tatuażu

chlorek kobaltu - barwnik niebieski

parafenylenodwuaminę -czarne barwniki popularne w hennie

Przeprowadzanie testów alergicznych

Testy alergiczne są bardzo proste, bezpieczne i nieinwazyjne. Przeprowadzenie testów  polega na nałożeniu plastrów o długości ok. 20 cm na plecy. Na plasterkach  nałożone są specjalnie przygotowane przez firmy produkcyjne testów różne substancji, które najczęściej w Polsce powoduję alergię. Po 48 godzinach odkleja się plasterki (pierwszy odczyt) , a po kolejnych 24 godzinach przeprowadza ponowną wizytę lekarską z drugim, decydującym odczytem testów. W czasie testów alergicznych nie można myć pleców, aby plasterki nie odkleiły się.

Przed testami nie można przyjmować leków przeciw alergicznych, przeciw histaminowych min. 2 tygodnie przed nałożeniem plasterków.

Objawy uczulenia na makijaż permanentny i tatuaże

Uczulenie na makijaż permanentny nie objawia się blednięciem barwnika, czy zmianą koloru z czarnego na granatowy lub brązowy tylko opuchnięciem ust, bólem i zaczerwienieniem oraz swędzącymi pęcherzykami i rankami w miejscu uczulającego barwnika.

Usuwanie makijażu permantnego i tatuaży

Usuwanie tatuażu jest niezwykle uciążliwe, bolesne, czasem nieskuteczne i niemożliwe. Zabiegi te są bardzo trudne, ponieważ trudno jest usunąć barwnik z głębokich warstw skóry, nie naruszając jej powierzchni. Do tego rodzaju zabiegów wykorzystuje się specjalne laser tzwn. Q-switch, które charakteryzują się rożną długością fali w zależności od koloru barwnika oraz bardzo krótkim czasem trwania impulsu, tak aby jak najmniej uszkodzić naskórek, czyli wierzchnią warstwę skóry. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego może być mało skuteczne i pozostawić blizny w okolicy ust oraz na brwiach, a nawet powodować trwałe usunięcie włosów brwi.

Dlatego lepiej zapobiegać alergii na makijaż permanentny i wykonać testy alergiczne przed wykonanie jakiegokolwiek tatuażu, szczególnie kolorowego. Barwniki czarne usuwa się najłatwiej, a czerwone, zielone i niebieskie bardzo trudno.

 

 

statystyka statystyka kobieta elblÂąg