nasze filmy yt
REJESTRACJA

Gabinet Dermatologiczny

i Medycyny Estetycznej

dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

ul. Legionów 8/C Elbląg

Rejestracja:

tel. +48 730 050 050

codziennie

poniedziałek-piątek

godz. 8.00-18.00

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i możliwościami? Dopisz swój e-mail.




Karboksyterapia usuwanie rostępów, cellulitu oraz cieni pod oczami

Karboksyterapia to metoda stosowania dwutlenku węgla znana w medycynie od wielu lat, która przeżywa swój rozkwit w gabinetach estetycznych.

Dwutlenek węgla naturalnie obecny jest w organizmie człowieka. Powstaje on w procesie spalania tlenu i składników odżywczych.  CO2 wydychany jest z płuc do powietrza. W trakcie zabiegu karboksyterapii dwutlenek węgla zostaje wtłoczony do skóry lub podskórnie. Dzięki temu organizm próbuje go usunąć poprzez regulacje stężenia tlenu i dwutlenku węgla w tkankach. Tak, więc paradoksalnie zwiększenie CO2 w tkankach sprawia, że naczynia rozszerzają się i dostarczają większą ilość tlenu.

Poprawa ukrwienia leczonego obszaru za pomocą karbosyterapii powoduje lepsze natlenienie i dostarczenie substancji odżywczych wraz z krwią.

 

Zastosowania karboksyterapii

W piśmiennictwie czasem karboksyterapia reklamowana jest, jako panaceum na wszystkie niedoskonałości. W medycynie estetycznej najlepsze efekty uzyskujemy w następujących wskazaniach:

  • do walki z cieniami pod oczami,
  • do redukcji cellulitu
  • zmniejszenia blizn i rozstępów w połączeniu z laserem frakcyjnym lub RF mikroigłowym - radiofrekwencją igłową (mikroigłową),
  • poprawy mikrokrążenia na nogach, w zmniejszeniu uczucia ciężkości nóg,
  • stymulacji lepszego krążenia krwi i odżywienia skóry głowy we wspomaganiu leczenia wypadania włosów

 

Przebieg i bezpieczeństwo zabiegu

Karboksyterapię przeprowadza się za pomocą pistoletu lub w sposób manualny. Jednorazowego użytku cieniutką igiełkę grubości 30 G wprowadza się do skóry lub tkanki podskórnej. Po ustawieniu zaleconych dawek dwutlenku węgla i szybkości przepływu, po uruchomieniu pedału i wprowadzeniu igiełki do skóry gaz zostaje wpompowany w leczoną okolicę. Skóra unosi się, a po kilku minutach gaz wchłania się i pacjent wraca do codziennych zajęć.

Zabieg jest trochę nieprzyjemny, ale nie jest bardzo bolesny. W trakcie karboksyterapii niektórzy pacjenci odczuwają pieczenie, rozpieranie, które można regulować ilością dawkowanego gazu oraz jego przepływem. Aby zabiegi były skuteczne i bezpieczne urządzenia powinny dawkować odpowiednie ilości dwutlenku węgla w dawce terapeutycznej, z odpowiednim przepływem gazu „ ciśnieniem" cc/min. Najlepiej również, aby dwutlenek węgla był podgrzewany, wówczas odczucia zabiegu są lepiej tolerowane. Dobrze jest upewnić się, że gabinet wyposażony jest w urządzenie medyczne do karboksyterapii, które posiada certyfikat medyczny, a stosowany dwutlenek węgla to gaz medyczny, a nie techniczny (może być znieczyszczony) w butli również z certyfikatem.

 

statystyka statystyka kobieta elblÂąg