Linerase atelokolagen do wstrzykiwań
Linerase atelkolagen nowej generacji do wstrzykiwań
Do tej pory aplikowaliśmy kolagen na skórę dzięki jego obecności w kremach, teraz dysponujemy nową metodą uzupełniania uszkodzonego z wiekiem kolagenu za pomocą preparatu Linerase.
Na rynku medycyny estetycznej pojawiła się od 2015 roku III generacja atelokolagenu LINERASE. Po roku stosowania przez polskich lekarzy został uznany, jako najlepszy preparat w kategorii biostymulacji tkankowej i otrzymał nagrodę: Perłę Dermatologii Estetycznej w październiku 2016 na Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie.
Wstrzykiwanie atelokolagenu to nowoczesna procedura dla dermatologa estetycznego stosowana w wielu wskazaniach, szczególnie w celu stymulacji skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych na bazie podanego śródskórnie preparatu Linerase.
Jakie są wskazania?
- zmniejszenie wiotkości skóry twarzy, szyi, dekoltu, podczas jednego zabiegu można poddać terapii 3 okolice
- spłycanie blizn zanikowych, potrądzikowych, rozstępów
- redukcja zmarszczek
- poprawa gęstości i sprężystości, napięcia skóry
Obecnie jest to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji. Posiada on certyfikat wyrobu medycznego do wstrzyknięć.
Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej utraconą sprężystość i naturalny blask. Dzięki wyprodukowaniu nowych włókien kolagenowych skóra napina się, staje się gęstsza, a zmarszczki spłycają.
Z czym połączyć zabieg kolagenu Linerase?
Warto wykonać pilingi kosmetyczne i dermatologiczne w tym TCA, które będą wygładzały skórę z zewnątrz. Warto zainwestować w zabiegi i kremy z witaminą C. Działa ona przeciwoksydacyjnie i stymuluje produkcję nowego kolagenu. Jeśli skóra jest sucha i odwodniona, warto ją nawilżyć zabiegiem mezoterapii igłowej.
Jak skóra wygląda po zabiegu Linerase?
Poddana ostrzyknięciu okolica może być pokryta czerwonymi i obrzękowymi grudkami, które po kilku godzinach najdalej kilku dniach ustępują. Zabieg zaleca się wykonywać przed weekendem ze względu na ryzyko siniaczków po wprowadzeniu igiełki. Zasinienia mogą być wielkości groszku. Ze względu na bolesność zabiegu wykonujemy go po znieczuleniu skóry kremem znieczulającym.
Jakie są przeciwskazania do zabiegu?
- ciąża, okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne w tym rzs, choroba Hashimoto
- cukrzyca
- tendencje do powstawania bliznowców
- aktywne zakażenia skóry
- choroby nowotworowe